Didaktinis žaidimų sodas ir daržovių sodas savo rankomis. Didaktinis žaidimas „Pasodink daržą“
Tikslai:
Supažindinkite vaikus su daržovėmis.
Plėtoti aktyvų vaikų žodyną tema „Daržovės“.
Išmokykite vaikus sudaryti daiktavardžių daugiskaitą ir naudoti mažybines priesagas.
Toliau mokykite vaikus atskirti ir įvardyti spalvas (raudona, žalia), sąvokas „vienas-daug“, „didelis-mažas“.
Lavinti atmintį, ritmo pojūtį, smulkiąją rankų motoriką, judesių koordinaciją.
Išmokykite vaikus derinti judesius su tekstu, suprasti ir vykdyti žodinius nurodymus.
Puoselėkite draugiškus santykius su bendraamžiais.
Įranga:
Neapdorotos daržovės. Nuostabus krepšys.
Žaislas „ožka“, „kiškiai“.
Kartoniniai morkų, agurkų, pomidorų, skardinių siluetai.
Menteles, laistytuvus, grėblius, lėles indus: puodus, lėkštes, šaukštus, peilius.
Garso įrašas: daina „Linksmas sodas“, „Derlius“.
Žirniai, žalias plastilinas, druskos tešla.
Plastikinės daržovės iš dviejų pusių, laikomos kartu su Velcro.
Parengti piešiniai „Augu, morka“, rudi pieštukai.
Pamokos eiga:
Sveikinimai
Sveiki, vaikinai, smagu, kad šiandien visi atvykote!
Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, sumaniai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankos suplos
Pėdos tryps.
Nugara ištiesinta,
Mes šypsomės vienas kitam
Staigmenos akimirka „Nuostabus krepšys“
Štai mano krepšys. Ne paprasta, bet nuostabu. Įdėkite ranką į jį ir ką nors išimkite.
Žaidimas „Pamaitink zuikius“
Paimkite savo daržoves, sudėkite į lėkštę ir pamaitinkite zuikius.
Didaktinis žaidimas „Ką valgė zuikis?
Čia zuikis turi kopūstų, agurkų ir morkų. (Morka slepiasi). Ką valgė zuikis? Kiškutis suvalgė morką. Kas liko? Liko tik kopūstai ir agurkai. Kokios spalvos yra kopūstai? Žalias. Kokios spalvos yra agurkas? Žalias.
Mygtukų žaidimas „Daržovės stiklainyje“
Mygtukus išdėstykite atitinkamos spalvos ir dydžio apskritimais.
Piešimas "salotos"
Žiūrėkite, šiame paveikslėlyje pavaizduota viskas, ko reikia daržovių salotoms – daržovių salotoms: pomidorų, agurkų, pipirų, svogūnų, druskos, aliejaus. O paklodės apačioje yra salotų lėkštė – salotų dubuo. Paimkite pieštuką į rankas ir nubrėžkite linijas nuo kiekvieno gaminio iki salotų dubens.
Didaktinis žaidimas „Pasodink daržą“
Sode yra daug lysvių.
Yra morkos ir salotos.
Čia yra agurkų ir žirnių.
Ar bulvės blogos?
Mūsų žalias sodas
Jis mus maitins visus metus.
Druskos tešlą iškočiokite į storą dešrą – tai bus lova. Į tešlą kiškite morkas – turėsime morkų lysvę.
Piešinys „Užaugk, morka“
Paruoštame fone vaikai rudu pieštuku ant morkų piešia horizontalias juosteles.
Pratimas „Morka užaugo“
(Atlikta kartu su tėvais).
Pirmiausia jie į žemę pasodino nedidelę sėklą.
(Vaikai pritūpia)
Saulė sušildė kopūstus, pasipylė lietus ir pradėjo augti morkos.
(Vaikai lėtai atsistoja)
Morkos užaugino žalius lapus.
(Pakelkite rankas aukštyn)
Pats laikas rinkti morkas.
(Tėvai apkabina savo vaikus ir pasiima - morkas renka iš sodo)
Pirštų žaidimas „Daržovės“
Mergina Arinochka
Daržovės krepšelyje.
(Sulenkite delnus į „krepšelį“)
Štai cukinija su pilvu
Padėjo ant šono
Pipirai ir morkos
Ji mikliai paguldė.
Pomidoras ir agurkas.
(Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio)
Gerai padaryta Arina.
(Rodyti nykštį)
Didaktinis pratimas „Vienas-daug“
Mokytojas ant magnetinės lentos padeda daržovės paveikslėlį, o likusius paveikslėlius po vieną išdalina vaikams.
Turiu vieną daržovę. Ir kiek tu turi? Anya turi vieną morką. Denisas turi vieną agurką. Padėkite savo daržoves šalia manųjų ant lentos. Kiek yra daržovių? Daug.
Žodyno darbas „Vienas-daug“
Mokytojas paima daržovę ir pavadina ją vienaskaita, tada paduoda vaikui ir paprašo pavadinti daugiskaitą.
Viena morka, bet kaip atskirti, ar jų daug? Daug... morkų.
Vienas agurkas – daug... agurkų.
Vienas pomidoras – daug... pomidorų.
Vienas pipiras – daug... paprikos.
Viena bulvė yra daug... bulvių.
Vienas kopūstas yra daug... kopūsto.
Programa „Daržovių konservavimas“
Ant stiklainio paveikslėlio uždėkite didelį ir mažą agurką, didelį ir mažą pomidorą. Išdėliokite daržoves taip, kad visos tilptų į stiklainį. Dabar klijuokite daržoves ant stiklainio.
Dinaminė pauzė „Sodininkai“
Mes paėmėme ašmenis
(judesiai, vaizduojantys kastuvą ant peties)
Lovos buvo iškasti.
Vienas-du, vienas-du -
Štai kaip jie jį iškasė
Pakėlė grėblį
Lovos sušukuotos.
Vienas-du, vienas-du -
Taip jie sušukavo.
Sėklos eilėmis
Pasodinome į žemę.
Vienas-du, vienas-du -
Taip pasodinome
(judesiai pagal tekstą)
Mes esame šaltas vanduo
Lovos buvo laistomos.
Vienas-du, vienas-du -
Taip jie laistydavo
(pavaizduoti lysvių laistymą laistytuvu)
Derlius gausus
Jie rinko kartu.
Vienas-du, vienas-du -
Štai kaip jie jį surinko
(pasvirai)
Šokiai ir dainos
Pradėjome patys
Vienas-du, vienas-du -
Taip jie pradėjo.
(ploja rankomis)
Pratimas "Virėjai"
O dabar būsite virėjai, imkite peilius ir supjaustykite vaisius į gabalus. Naudodami plastikinius peilius vaikai „supjausto“ daržoves per pusę (tvirtinama Velcro).
– Į kiek dalių supjaustėte savo daržovę? Suskaičiuokime: vienas, du. Jūs perpjaukite jį į dvi dalis.
Piešimas pirštu „Ožkos Metodijus“
Nuotraukoje parodykite ožką Metodijų. Įvardink, kokios daržovės auga jo sode? Kopūstai, morkos, pomidorai. Dabar šias daržoves nuspalvinsime. Kokia spalva turėtume dažyti kopūstą? Žalias. Kokia spalva dažyti pomidorą? Raudonos spalvos. Kokia spalva dažyti morkas? Oranžinė spalva.
Pratimas „Perkelk žirnius“
Zuikis vėl alkanas. Pamaitinkime jį žirniais. Šaukštu išmeskite žirnius iš keptuvės ir perkelkite į lėkštę.
„Žirnių ankšties“ modeliavimas
Vaikai iš žalio plastilino gamina dešrelę ir į ją spaudžia žirnių.
Pirštų gimnastika „Kopūstų sūdymas“
Susmulkiname ir susmulkiname kopūstą.
Judėjimas tiesiais delnais
Mes trys morkos, trys
Patrinkite delnus kartu
Sūdome kopūstą, pasūdome.
Padėkite pirštus į žiupsnelį.
Spaudžiame ir spaudžiame kopūstus.
Sugniaužkite ir atgniaužkite kumščius.
Stalinio teatro „Ožkas Metodijus“ demonstravimas
Kas klaidžioja sode?
- Tai aš, ožka Metodijus.
– Kokiam verslui?
- Padedu sargybiniams.
Aš saugoju kopūstą
Aš saugau kiekvieną lapą...
- Kodėl staiga kopūstas?
Ne ridikas
O ne svogūnai?
Kaip tai gali būti, pasakyk man, Metodijau?!
Pasirodo, tu juos pamiršai!
- Aš nieko nepamiršau,
Tačiau viskam jėgų neužtenka.
Aš nežinau, kaip saugoti svogūną,
O ridikėliai verčia numesti svorio.
Ir kopūstas yra geras
Ir jai reikia sargybinių
Nes tai skaniausia
Labai skanus -
Kopūsto lapas!
Žodyno darbas „Didelis ir mažas“
Agurkas yra agurkas.
Bulvė – bulvė.
Kopūstas yra kopūstas.
Pomidoras – pomidoras.
Svogūnas - svogūnas.
Česnakas yra česnakas.
Morka yra morka.
Burokėlis – burokėlis.
Muzikinė ir ritminė mankšta „Derlius“
Skambant to paties pavadinimo dainai, vaikai muša ritmą metalofonu.
RUDUO
„Vėjas ir geltoni lapai“ ( Kirillova)
Pagal skaičiavimo eilėraštį parenkamas vadovas, kuris atstovaus „vėjui“, likę vaikai – „geltonus lapus“. „Vėjas“ skrenda mojuodamas rankomis:
Spalis susiraukęs
Gėlių nebėra.
Parke sukasi vėjas
Gelsvi lapai.
Vėjas sukasi lapus
Auksiniame sūkuryje.
Ruduo geltona suknele
Klaidžioja už lango.
Pagal mokytojo signalą „Vienas, du, trys, bėk! vaikai - „geltoni lapai“ išsibarsto po žaidimų aikštelę, o „Vėjas“ bando juos sugauti (paliesti juos ranka).
"Rudens puokštė"(Kirillova)
Vaikai yra suskirstyti į komandas. Eilėraščio žodžiais kiekviena komanda pradeda savo apvalų šokį:
Rudeniškai apsirengęs -
Margas, dažytas:
Geltonas lapas, raudonas lapas,
Auksinis lapas!
Tai arba pakelia tave, arba numeta žemyn
Vėjas išdykęs
Geltonas lapas, raudonas lapas,
Auksinis lapas!
Surinkime puokštę šlovei,
Sodrus ir didelis:
Geltonas lapas, raudonas lapas,
Auksinis lapas!
Vienas du trys,
Greitai surinkite puokštę!(Visi vaikai renka rudens lapus)
Vienas du trys,
Raskite savo ratą!(kiekvienos komandos vaikai bėga į savo vietą ir surinktus lapus deda į puokštę)
Mokytoja ir vaikai įvertina kiekvieną puokštę.
"Lietus"(fizinė minutė) (Niščeva)
Mums ant ilgos plonos kojos
Palei taką šokinėja lietus. (Šoka ant vienos kojos ratu.)
Į balą - žiūrėk, žiūrėk!
Jis pučia burbulus. (Vaikai stovi veidu į ratą, ritmingai pritūpimai)
Krūmai tapo šlapi, (Rankas aukštyn, spaudžia ranką)
Gėlės tapo šlapios. (Pakreipkite rankas į grindis, spaudžiate rankas)
Šlapias pilkas žvirblis
Greitai išdžiovina plunksnas. (atsistoti, rankos išilgai kūno, spaudimas rankomis.)
„Gervės skrenda“(Kirillova)
Išskrenda gervės
Toli už žemės pakraščių, (Jie bėga ratu, sklandžiai mojuodami rankomis.)
Laukams ir pievoms,
Aukštoms šieno kupetoms. (Šok nuo kojos ant kojos)
Ryškiai auksine suknele
Virš upelio klaidžioja ruduo. (Jie eina vienas po kito ratu priešinga kryptimi.)
Lapai skraido vėjyje,
Jie nori pasivyti gerves. (Sustabdykite, pakreipkite kairėn ir dešinėn.)
Išskrenda gervės
Toli už žemės pakraščių. (Keletą kartų sukryžiuokite rankas virš galvos.)
DARŽOVĖS. SODAS.
"Ropė"(Kirillova)
Mes patys kasėme žemę, (pasilenkia žemyn)
Jie patys užpildė lovą, lovą. (drebantys rankomis)
Sodinome, sodinome ropes.
Mes patys mėtėme grūdus, ("pavasaris")
Patys sodinukai buvo laistomi. (suka į kairę ir į dešinę)
Auginom, auginom ropes. (šokinėja nuo pėdos ant kojos ratu)
Dabar ropė subrendo, dabar ji subrendo, (sukite rankas virš galvos)
Jis tapo sultingas, tapo saldus, stiprus. (muša kumščius vienas į kitą)
Skanu pasidarė, ropės skanios. (šokinėja ant dviejų kojų ratu)
Kviečiame visus apsilankyti, (pasilenkti į priekį, rankos į šonus)
Vaišiname saldžiomis ropėmis ir ropėmis. (ploti rankomis)
Gydome, gydome ropėmis.
"Valgomas - nevalgomas"(Kirillova)
Vaikai sudaro ratą. Centre yra lyderis, jo rankose yra kamuolys.
Gali būti sunku atspėti
Ką galite valgyti ir ko ne.
Reikia daug ką žinoti
Pasitikėk manimi, draugai!
Apie daržoves ir vaisius
Jūsų užduotys paruoštos.
Jūs turite viską išsiaiškinti patys.
Ar visi pasiruošę? Dėmesio!
Pranešėjas meta kamuolį vaikams, pavadindamas „valgomu“ tema „Daržovės“ - vaikas pagauna kamuolį, o „nevalgomas“ - vaikas muša kamuolį nuo jo.
"Daržovės"(Nikitina)
Vieną vakarą sode (vaikai vaikšto ratu, susikibę rankomis, centre vairuotojas užrištomis akimis)
Ropės, burokėliai, ridikai, svogūnai
Nusprendėme pažaisti slėpynių
Bet pirmiausia sustojome ratu.
Čia aiškiai paskaičiuota: (jie sustoja ir pasuka vairuotoją)
Vienas du trys keturi Penki.
Geriau slėpkis, slėpkis giliau,
Na, eik pažiūrėk. (jie pribėga, tupi, vairuotojas žiūri)
"Derlius"(Nikitina)
Eime į sodą (vaikščioti ratu susikibę rankomis)
Nuimsime derlių.
Vilkime morkas („vilkti“)
Ir mes iškasime bulves, („kasimas“)
Supjaustysime kopūsto galvą ("Nupjauti")
Apvalus, sultingas, labai skanus, (parodyti ratą rankomis)
Išsirinkime truputį rūgštynės („ašara“)
Ir grįžkime taku atgal. (vaikščioti ratu susikibę rankomis)
"Daržovės"(Kirillova)
Rudenį su mama einame į turgų, (jie vaikšto ratu vienas po kito)
Su savimi nešiojamės krepšį ir krepšius.
Reikia pirkti įvairių daržovių, (šokinėja nuo kojos ant kojos)
Tada įdėkite į krepšį ir maišelius.
Nusipirkome burokėlių ir saldžių žirnių, (stop, "pavasaris")
Ir česnakas buvo neblogas!
Žalias agurkas, nežiovaukite, (palenkti žemyn, rankos atgal)
Paskubėk ir įmesk savo morkas į krepšelį!
Krepšelį ir krepšius nešamės namo - (pritūpimai)
Visas daržoves sukaupsime žiemai!
Daržoves pasūdome ir išdžioviname, susmulkiname. (judina rankas aukštyn ir žemyn)
Daržoves laikykime stiklainiuose.
Kviesime jus ir jūsų mamą aplankyti žiemą, (suka į kairę ir į dešinę)
Pavaišinsime skaniais pietumis!
Kepsime pyragus su kopūstais! („kepti“)
Svečius pavaišinsime karštais barščiais! (ploti rankomis)
"Sodas"(Kirillova)
Pagal skaičiavimo eilėraštį parenkamas vairuotojas - „senelis“. Jis stovi centre, užrištomis akimis. Likę vaikai yra „daržovės“, išsiskirstę po žaidimų aikštelę ir kiekvienas užima savo vietą.
Daržovės sėdi lovose:
Ir morkos bei saldžiosios paprikos,
Ir kopūstai ir svogūnai,
Ir rožinė cukinija.
Nuo vartų iki sodo
Senas senelis vaikšto su kibiru,
Daržovėms rinkti.
Bet jis jų nemato.
Senas senelis blogai mato,
Šiam seneliui šimtas metų!
Seneli, greitai ateik pas mus
Raskite mus sodo lysvėse!
Dabar pasislėpkime
Pabandykite mus rasti!
„Senelis“ eina ieškoti „daržovių“
VAISIAI. SODAS.
"Bulio akis"(Fadeeva)
Katya ėjo, ėjo, ėjo, (vaikai vaikšto)
Katya rado obuolį. (pasilenk, „pakelk obuolį“)
Sėdėjau, valgiau, (pritūpimai)
Aš vėl nuėjau. (vaikščioti)
"Vaisių rinkimas"(Nikitina)
Važiuojam į sodą. (žygiuoja į vietą)
Įkvėpkite obuolių aromato. (kvėpavimo pratimas)
Mes norime skinti obuolius nuo medžio. (pakilti ant pirštų galiukų, ištiesti rankas)
Gal prie jų nušoksime? (šokinėja)
Mums reikia pakelti kopėčias. (imituoti lipimą laiptais)
Obuolius renkame ir dedame į krepšelį. (imituoti obuolių skynimą)
Surinkome obuolius, dabar pailsėkime. (Atsisėskite)
"Obuolys, kriaušės ir slyvos"(Kirillova)
Parenkamas vairuotojas – „sodininkas“, kuris stovi aikštelės centre. Likę vaikai yra „vaisiai“. Jie atsitiktinai suskirstyti į tris („obuoliai“, „kriaušės“, „slyvos“) ir stovi aplink „sodininką“.
Sodininkas rudenį turi daug rūpesčių,
Sodininkas rudenį turi daug darbo:
Turime nuskinti visus vaisius nuo medžių,
Išimkite obuolius, kriaušes ir slyvas.
„Sodininkas“ eina ratu ir sako:
Aš paimsiu krepšelį
Ir aš rinksiu vaisius!
„Vaisių“ vaikai atsako:
Mes nenorime eiti į krepšį
Mes pabėgsime nuo jūsų!
Mokytojas ištaria vieną iš vaisių pavadinimų, pavyzdžiui, „Obuoliai! Vaikai - „obuoliai“ pabėga, „sodininkas“ juos gaudo. Sugautas žaidėjas tampa vairuotoju.
MEDŽIAI. MIŠKAS.
"Klevas"(Nikitina)
Auksinis tarp pušų, (pakelkite rankas ir papurtykite)
Stovi geltoni klevai.
Kokia nuostabi jų apranga
Ruduo davė!
Kaip aš puošiau šermukšnio uogas, (lėtai sukasi vietoje)
Metimas dosnia ranka
Tarp raštuotų lapų
Šviesūs rubinai!
Ir beržai siūbuoja (pakelkite rankas ir papurtykite)
Daugiaspalviai nėriniai.
„Surask savo medį“(Kirillova)
Vaikai svetainėje žiūri į medžius: beržą, klevą, ąžuolą ir kt.
Ruduo paauksavo medžius spalvomis.
Čia ateina linksmybės vaikams!
Ar galime smagiai žaisti su lapais -
Surinkite nuo medžių nukritusius lapus.
Žaidėjai išsibarstę po svetainę. Kiekvienas vaikas renka lapus nuo vieno medžio.
Vienas du trys,
Bėk prie medžio!
Vaikai pribėga prie medžio, kurio lapus surinko.
„Pavadink medį"(Kirillova)
Vaikai stovi ratu, rankose laiko medžio lapą, veda į centrą. Žaidėjai susikibę rankomis vaikšto ratu:
Ir mes einame per mišką
Ir mes atpažinsime medžius!
Smagu kartu vaikščioti
Ir atpažink medžius!
Vairuotojas prieina prie bet kurio vaiko su žodžiais:
Draugas, draugas, duok kelią ratui!
Žaidėjas atsako vairuotojui:
Neskubėkite, viskas tvarkoje.
Atspėk mįslę!
Žaidėjas parodo lapą, o vairuotojas turi pavadinti medį, iš kurio kilęs šis lapas. Jei vairuotojas atspėja, jis sustoja ratu, o žaidėjas tampa vairuotoju.
GRYBAI.
"Grybai"(Nikitina)
Kojos, kojos, kur tu buvai? (trypti kojomis)
Nuėjome į mišką grybauti.
Ką jūs, vaikinai, dirbote? (ploti rankomis)
Rinkome grybus.
O tu, mažos akytės, padėjai? (užmerkti ir atmerkti akis)
Mes ieškojome ir žiūrėjome - (liemuo sukasi į kairę ir į dešinę)
Jie apžiūrėjo visus kelmus.
"Ežiukas miške"(Kirillova)
Parenkamas „ežio“ vairuotojas, kuris stovi platformos viduryje. Likę vaikai yra „grybai“, jie stovi ratu aplink vadovą. Jie vaikšto ratu sakydami:
Dygliuotasis grybas
Pasivaikščiojimas miško tankmėje.
Vienas grybas, du grybai,
Štai visa dėžutė!
O aš einu per mišką,
Į dėžutę imu grybus.
Vienas, du, nežiovaukite,
Bėk nuo manęs!
„Grybai“ išsibarsto, o „ežiukas“ bando juos sugauti.
"Rinkti grybus"(Kirillova)
Rudenį tu ir aš ateisime į mišką, (vaikščioti vietoje)
Miške surinksime visą pintinę grybų! (pritūpimai)
Voratinkliai skrenda ir lapai krenta, (krato rankas virš galvos)
Nudžiūvusi žolė ošia po batais. („Šurzgiančios“ pėdos)
Mes kirsime upelį plonu tiltu, (vaikščioti ant kojų pirštų galų)
Tu ir aš rasime samanose raudonųjų lapių šeimą. (pasilenkia žemyn)
Pabarstykime žolę pagaliuku ir staiga pamatysime - (tiesių rankų kryžminiai judesiai)
Spalvota russula išsibarsčiusi aplinkui. (sukasi vietoje)
O proskynoje – stiprūs baravykai. ("pavasaris")
Jie pasislėpė po eglučių letenomis, nenori eiti į krepšį. (įdėkite rankas į eglutę virš galvos)
Medaus grybai, mes radome su jumis pieno grybų ir šafrano pieno kepurėlių, (suka į kairę ir į dešinę)
Namo parsinešėme visą pintinę grybų! (ploti rankomis)
"Amanita"(Kirillova)
Vaikai stovi ratu ir laikosi už rankų. Apskritimo centre įdedamas kūgis – tai musmirė.
Prieš mus yra miškas,
O miške – musmirė.
Musmirė stovi
Jis žiūri į vaikus.
Kas rinks musmirę?
Jis paliks ratą.
Vaikai pradeda judėti aplink musmirę, o kiekvienas žaidėjas bando patraukti savo kaimynus link musmirės, kad šie ją paliestų. Kas pajudina ar numeta musmirę, palieka ratą.
UOGOS.
"Aviečių uogos"(Niščeva)
Einam į mišką aviečių, einam į mišką. (jie vaikšto apvaliame šokyje, susikibę rankomis)
Pasiskinkime prinokusių uogų. (rinkti įsivaizduojamas uogas)
Saulė aukštai, o miške yra takas. (atsistokite veidu į ratą, ištieskite rankas aukštyn)
Tu mano mieloji, avietinė. (bėgti ratu susikibę rankomis)
"Vyšnia"(Nikitina)
Kaip apie vyšnią kūdikį (vaikščioti ratu)
Jie viską žino iš pirmų lūpų.
Jie mėgsta šią uogą (sustabdykite ir paglostykite jų pilvą)
Ir mergaites ir berniukus.
Pradėsi skinti vyšnias, (stovėti ant kojų pirštų galų)
Užpildykite dėžutę vyšniomis -
Ir delnų taip pat bus (parodyti delnus)
Man primena vyšnių žiedus.
"Braškė"(Nikitina)
Šiai mažytei mergaitei (pritūpti)
Gyventi miško pakraštyje nėra nuobodu
Su vorais ir vabzdžiais, (tyliai bėgti)
sliekai,
O kartais už žolės (sustabdykite, pakelkite rankas aukštyn)
Su brangia Motina Žeme.
Čia galite išeiti į pensiją (pritūpimai)
Ir dalijasi paslaptimis. (šnabždasi vienas kitam)
ŽMOGUS. KŪNO DALYS.
"Tai aš" ( Nishcheva)
Tai akys. Čia. Čia ( pirmiausia parodyk kairę akį, tada dešinę akį)
Tai yra ausys. Čia. Čia. ( pirmiausia paimkite kairę ausį, tada dešinę)
Tai nosis. Tai yra burna. (kaire ranka rodai burną, dešine – nosį)
Yra atlošas. Čia yra pilvas. (kairysis delnas dedamas ant nugaros, dešinysis delnas dedamas ant skrandžio)
Tai rašikliai. Ploti. Ploti. ( ištieskite abi rankas į priekį ir suplokite)
Tai yra kojos. Į viršų. Į viršų. ( deda delnus ant klubų, trypti)
O, mes pavargę. Nušluostykime antakį. (dešiniuoju delnu perbraukite per kaktą)
„Rankas reikia prižiūrėti“ ( Nikitina)
Rankas reikia prižiūrėti, rankos ištiestos priešais jus)
Juk jie turi daug darbo:
Sunku rašyti visą dieną, ( imituoti rašymo judesius)
Ir lipdyti, ir piešti. ( ploja rankomis)
Mes pasiekėme aukštyn, tada ( pakelk rankas aukštyn)
Išskėkime plačiau rankas. ( išskėtė rankas į šonus)
Tai viskas. Įkrovimo pabaiga.
Vėl sėskite prie stalo, vaikinai.
Žaidėjai stovi ratu. Lyderis – rate:
Būti stipriam, stipriam,
Su kūno kultūra ir sportu
Mums labai svarbu būti draugais!
Vaikai pradeda judėti ratu. Prie signalo "Stop!" sustoti ir priimti
lyderio poza.
NAMAS IR JO DALYS
"Katė ir pelės"(Fadeeva)
Žaidime dalyvauja „pelės“ ir „katė“
Tylėk, pelė, tyla, pelė,
Katė sėdi ant mūsų stogo.
Tylėk, pele, saugokis!
Ir neužkliukite katės!
"dailininkai"(Niščeva)
Dailininkai neša kalkę, ( vaikščioti ratu, rankose laikant įsivaizduojamus kibirus)
Sienos išteptos vitrioliu. (pasuktas veidas ratu, judesiai su įsivaizduojamu šepetėliu)
Lėtai paskleiskite kreidą. (pasilenkęs, maišant įsivaizduojamu šepetėliu kibire)
Aš irgi galėčiau tai padaryti. ("dažyti")
“ Stogdengis(Niščeva)
Tai ne kruša, ne griaustinis... vaizduoti smūgius plaktuku)
Stogdengis ant stogo.
Jis garsiai muša plaktuku -
Visa apylinkė girdi. ( uždenkite ausis rankomis)
Jis padengia namą geležimi, ( vaizduoti smūgius plaktuku)
Kad būtų sausas. ( pasilenk, rankomis išimk kojines)
"Kas stato namą"(Kirillova)
Jei statysi naują namą, (šokinėja)
Kad žmonės jame gyventų,
Reikia turėti žinių ( vaikščioti vietoje)
Ir įvaldyti profesiją.
Architektas stato namą ( pakelti ir nuleisti rankas)
Prie kompiuterio stalo...
Ekskavatoriaus operatorius atkakliai ( pakrypimai žemyn)
Jis iškasa duobę po pamatu.
Buldozerio vairuotojui jo reikia laiku ( štampavimo žingsniais jie pereina į ratą)
Švariai išlyginkite plotą.
Štai mūrininkas dirba - ( rankos sulenktos per alkūnes, rankos viena ant kitos)
Mikliai kloja plytas.
Krano operatorius darbe (pritūpimai)
Jau seniai pripratau prie aukščio.
Stogdengiai dengia namą (rankomis pasidarykite „namą“ virš galvos)
Metalo lakštas.
Įgudę tinkuotojai ( kryžminiai rankų judesiai virš galvos)
Jie mikliai tinkuoja sienas.
Jei jums reikia ką nors nudažyti, ( pakelkite rankas aukštyn ir žemyn)
Dailininkai dirbs kartu.
Langai yra stalių rūpestis, ( sukasi į kairę ir į dešinę)
Durys taip pat yra jų darbas.
Naujas namas beveik paruoštas – ( ploja rankomis)
Jis nekantriai laukia gyventojų.
Mano metodinė taupyklė
Didaktinis žaidimas vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams
"Linksmas daržovių sodas"
Padarė kompensacinės grupės mokytojaPolukhina Larisa Petrovna.
Tikslas : Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą.
Užduotys:
Švietimas:
Patikslinti ir sisteminti vaikų žinias apie daržoves;
Pataisykite daržovių pavadinimus;
Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie daržovių auginimą;
Išmokite rašyti mįsles.
Švietimas:
Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį, kalbą.
Švietimas:
Ugdyti pagarbų požiūrį į suaugusiųjų darbą; kruopštus vaikų požiūris į maistą;
Bendra veikla ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą.
Pataisymas:
Išplėsti žodyną tema „Daržovės“;
Ugdyti novelės rašymo įgūdžius (darbas su teiginių nuoseklumu ir nuoseklumu);
Ugdyti gebėjimus skirstyti žodžius į skiemenis;
Rankų smulkiosios motorikos korekcija;
Valdykite skleidžiamus garsus.
Didaktinė medžiaga:
- "sodas";
- „daržovės“: svogūnai, burokėliai, ropės, morkos, pomidorai ir kt.;
Mnemoninės lentelės – diagramos.
Vaikiškas rinkinys /laistytuvas, grėblys, mentelė, krepšelis/
Žaidimo gamybos aprašymas:
Žaidimui pagaminti reikės: kartoninės dėžutės (galima naudoti batų dėžutę), įvairiaspalvio popieriaus, įvairiaspalvio kartono, klijų, audinio „daržovėms gaminti“, balto kartono mnemoniniam stalui gaminti, flomasterio. rašikliai.
Pirmiausia reikia paruošti tinkamo dydžio kartoninę dėžę, įvairiaspalvį popierių, geltoną ir rudą kartoną.
Dėžutės sieneles iš išorės ir iš vidaus padengiame žaliu popieriumi. Tada iš geltono kartono išpjauname "tvorelę" ir priklijuojame prie dėžutės išorės. Dėžutės viduje iš rudo kartono klijuojame "lovas".
"Daržovių sodas" yra paruoštas.
Pradėkime gaminti „daržoves“. Norėdami tai padaryti, jums reikia audinio, atitinkančio "daržovių" spalvą. Naudodami šablonus išpjauname audinio ruošinius ir siūlais susiuvame. „Daržovės“ gaminamos pagal pageidavimą - plokščios arba įdarytos.
"Daržovės" yra paruoštos.
„Daržoves“ paskirstome „lysvėse“.
Žaidimui mums reikia mnemoninės lentelės - diagramos. Jai pagaminti reikės iš balto kartono iškirpti reikiamo dydžio kortelę ir ant jos pritaikyti atitinkamus piešinius.
Žaidimas paruoštas.
Žaidimas dedamas vaikams patogioje vietoje.
Žaidimo parinktys:
« Atspėk mįslę“.
„Sugalvokite mįslę“ - remiantis mnemonine lentele.
„Supjaustykite daržovių salotas“ - trumpos istorijos rašymas naudojant būdvardžius (kopūstas, burokas, morka; saldus, kartaus, skanus ir kt.)
„Virkite barščius“ - trumpos istorijos rašymas.
„Auginkite daržoves sode“ - trumpos istorijos sudarymas.
„Rink daržoves į krepšelius“ – 1 – kurio pavadinimas turi vieną skiemenį /svogūnas/
2-kurių pavadinime yra du skiemenys /ropė/
3-kurių pavadinime yra trys skiemenys /kopūstas/
Smagaus žaidimo!
Žaidimų kolekcija
Didaktinis žaidimas „Nuostabus krepšys“
Užduotys: gerinti gebėjimą liesti vaisius ar daržoves pagal formą, teisingai pavadinti spalvą, lavinti dėmesį, atmintį, žodinę kalbą
Atributai: krepšys, daržovių ir vaisių manekenai.
Žaidimo eiga: mokytoja parodo maišelį ir sako:
Aš esu nuostabus krepšys
Aš esu visų vaikinų draugas.
Aš tikrai noriu žinoti
Kaip tau patinka žaisti?
Vaikai į maišelį deda daržovių ir vaisių manekenus. Tada jie vienas po kito išima daiktą iš maišelio, liečiant nustato, kas tai yra, pavadina jį ir išima.
Po to vaikai renkasi į grupes „Daržovės“, „Vaisiai“.
Didaktinis žaidimas „Visa ir dalis“
Užduotys: ugdyti gebėjimą atrinkti paveikslėlių poras, vaizduojančias visą vaisių ir jo dalį, lavinti žodinę kalbą, dėmesį ir atmintį.
Atributai: sveikų vaisių ir jų dalių nuotraukos.
Žaidimo eiga: 2 vaikai žaidžia. Viename – viso vaisiaus nuotraukos, kitame – jo dalies nuotraukos. Vienas žaidėjas dėlioja savo paveikslėlį, įvardija, kas ant jo pavaizduota, o kitas turi pasirinkti atitinkamą.
Pastaba:
Didaktinis žaidimas „Du krepšeliai“
Užduotys: tobulinti gebėjimą atskirti daržoves ir vaisius, išmokti vartoti apibendrinančius žodžius kalboje, lavinti žodinę kalbą, atmintį, dėmesį.
Atributai: du krepšeliai, temos nuotraukos su daržovėmis ir vaisiais.
Žaidimo eiga: Vaikai paeiliui fotografuoja, vadina tai, kas ant jo pavaizduota, nustato, kuriai grupei jis priklauso, ir deda į atitinkamą krepšelį.
Pastaba:žaidimas gali būti individualus.
Žaidimas lauke „Daržovės ir vaisiai“
Užduotys: mokyti atskirti vaisius ir daržoves pagal išvaizdą, ugdyti dėmesį ir stebėjimą.
Atributai: temos daržovių ir vaisių nuotraukos
Žaidimo eiga: Apskritimo centre yra daržovių ir vaisių nuotraukos. Vaikai vaikšto ratu sakydami:
"Vienas, du, trys - paimkite bet kurį daiktą!" Vaikai pasiima bet kokį daiktą ir organizuoja grupes „Daržovės“, „Vaisiai“.
Lauko žaidimas „Viršūnės ir šaknys“
Užduotys:įtvirtinti žinias apie daržovių augimą, ugdyti dėmesį, regimąjį ir klausos suvokimą bei atmintį.
Atributai: daržovių ar natūralių daržovių manekenai.
Žaidimo eiga:1 variantas: suaugęs žmogus parodo daržovę (modelių ar natūralių), vaikai įvardija ir judesiais parodo, kur ji auga, jei ant žemės – pakelia rankas aukštyn, jei po žeme – tupi. Vaikas taip pat gali elgtis kaip suaugęs ir pats parodyti daržoves.
2 variantas: suaugęs tik pasako daržovės pavadinimą, o vaikai judesiais parodo, kur ji auga.
Didaktinis žaidimas „Kokios sultys? ("Kokia uogienė?")
Užduotys: tobulinti gebėjimą atskirti ir įvardyti vaisius, išmokti formuoti būdvardžius, lavinti žodinę kalbą, dėmesį, atmintį.
Atributai: krepšelis, vaisių nuotraukos
Žaidimo eiga: Vaikai paeiliui nufotografuoja iš krepšelio, vadina paveikslėlyje pavaizduotus vaisius ir sako, kaip vadinsis sultys (ar uogienė) iš šio vaisiaus. Pavyzdžiui:
"Šis obuolys yra obuolių sultys".
Didaktinis žaidimas „Paplokite rankomis“
Užduotys:įtvirtinti gebėjimą išgirsti daržovių ir vaisių pavadinimus, rasti juos paveikslėliuose, lavinti klausos dėmesį,
Atributai: temos nuotraukos šia tema
Žaidimo eiga: skaitomas eilėraštis, vaikai turi prisiminti ir įvardyti eilėraštyje paminėtas daržoves (ar vaisius, arba uogas, ar grybus, priklausomai nuo temos), parodyti ar įkelti paveikslėlius su jų atvaizdais. Skaitydami eilėraštį antrą kartą, vaikai ploja rankomis, išgirdę daržovės (vaisių, uogų, grybų) pavadinimą.
Sode
Štai kur tu morkos
raudona galva,
Uodega žalia.
Štai kur tu ropės
Ir agurkas stiprus,
Paauksuotas saulės.
Ant gretų kopūstai
Kopūstų galvos storai suspaustos
Gausuotuose lapuose,
Čia žirniai mielas,
Grūdai gerai
Jie miega ūsuotuose ankštyse.
Kokie skanūs žmonės
Apgyvendino mūsų sodą!
***
Atėjo geras ruduo,
Ji atnešė mums dovanų.
Obuoliai kvapnus,
Persikai pūkuotas,
Kriaušės auksinis,
Atėjo ruduo.
V. Volina
Stebuklų sodas
Žmonės stebisi:
Koks čia stebuklų sodas?
Čia ridikėliai taip pat yra salotos,
Svogūnai, petražolės Ir špinatų.
Pomidorai, agurkai
Jie bręsta kartu – gerai padaryta!
IR bulvė, Ir kopūstai
Jie tankiai auga lysvėse.
Ir visi sutartinai sako:
„Mes čia augame dėl vaikų.
Už kruopštumą ir darbą
Visas derlius bus nuimtas“.
Darysiu salotas...
Padarysiu salotas
Susmulkinkite į didelį dubenį
agurkai, porai, špinatai,
Pomidorai Ir ridikėliai.
Smulkiai supjaustysiu krapai,
Ir viską pagardinsiu grietine.
Man reikia vitaminų ateičiai
Nepavargsiu kaupti atsargas.
Daržovių skaičiavimas
Jegoro sode
Moliūgai, ropės, pomidorai.
Ivano sode
Cukinijos Ir baklažanai.
pasodinsi moliūgas,
Išeik iš rato
tapo moliūgas paklausk mūsų:
Karšta! Duok mums atsigerti!
Greitai gavome laistytuvą
Ir laistė visą šeimą:
Kad geri vaikinai sustiprėtų -
Cukinijos Ir agurkai,
Ačiū, draugai!
Mano šeima prisigėrė!
Kaip kiškio valgykloje
Proskynoje pušų kelmas,
Pietūs ant medžio kelmo
Ir ko ten nėra
IR kopūstai,Ir bulvė,
Krūva šviežių žirniai
IR petražolės truputi.
Ir mažiesiems zuikiams
Saldi žolė kalne
Autorius morkos vienas.
Po visko morkos iš sodo
Saldesnis nei šokoladas!
Sode yra daug lysvių
Taip pat yra ropės, Ir salotos.
Čia ir su amžiaus, Ir žirniai
A bulvė ar tai blogai?
Mūsų žalias sodas
Tai maitins mus visus metus!
***
Vasarą sodas – kaip miestas!
Jame yra šimtas tūkstančių piliečių:
pomidorai, žirniai, kopūstai,
cukinijos Ir Baklažanas.
Mūsų sodas
Mūsų rudens sodas yra gražus
Jame slyva taip pat yra Vynuogė
Ant šakų kaip žaislai
IR obuoliai,Ir kriaušės.
Vaisius rinksime ryte
Ir pakviesime visus kaimynus.
Ir pamojuokime saulei
"Ačiū, rudeni!" tarkim.
Vasaros sodas
Kaip gražu, vasaros sodas,
Visada gausu vaisių.
vyšnia visa eilė lieknų žmonių -
Uogos dega kaip rubinas.
Jis auga šalia ir slyva,
Sultingi vaisiai yra gražūs.
Grush Ir obuoliai aromatas,
Kiekvienas mielai suvalgytų vieną.
Dubenėlis vaisių
Ant stalo stovi aukšta vaza.
Spinduliai žaidžia mėlyname kristale.
Kvepiančius įdėsime į vazą bananas
Dovana iš tolimų atogrąžų šalių.
Pridurkime citrina, apelsinas, mandarinas.
O po pietų valgysime vaisius!
T. Šoryginas
Mūsų sode
Nr ridikėliai gražesnė.
Kaip sultinga, raudona, apvali,
Nežiūrėk, koks jis mažas.
ropės taip pat sėkmė
Švietė kaip geltona saulė.
Na, ar tikrai svogūnas blogas?
Senis šimtu drabužių?
N. Niščeva
Pasodinta sode ;
Pomidorai Ir bulvė,
Truputį morkos, agurkai.
Broliams berniukams.
Pomidoras Alioša jį nuplėšė
Dabar katė pilna.
O Maksimas valgo agurkas.
Mūsų berniukas yra puikus.
Jis protingai sėdi sode
Čia jis išplėštas morkų.
Valgymas morkos Katė katė,
Kas atėjo į mūsų sodą?
Berniukai visus vaišina.
Jie verčia jus valgyti vitaminą.
A. Maksakovas
Kas auga mūsų sodo lysvėje
agurkai, žirniai su malonu.
Pomidorai Ir krapai
Prieskoniams ir bandymams.
Valgyk ridikėliai Ir salotos,
Mūsų sodo lova yra tik lobis.
Bet arbūzai čia neauga.
Jei atidžiai klausotės,
Tikrai prisiminiau.
Atsakykite eilės tvarka.
Kas auga mūsų sodo lysvėje?
V. Korkinas
Didaktinis žaidimas „Pasakyk žodį“
Užduotys: dėmesio, atminties ugdymas, žinių apie daržoves ir vaisius tobulinimas.
Žaidimo eiga: Suaugęs skaito, o vaikai prideda žodžius.
Čia pavasarį buvo tuščia, vasarą... (kopūstas) augo.
Šviestų saulė, kad žalias pasidarytų šviesesnis... (krapai).
Labai didelius... (bulves) renkame į krepšelį.
Žemė šlapia nuo lietaus – išeik, riebi... (burokėliai).
Nuo žemės - už priekio traukiame sultingą... (morką).
Anūkas padeda seneliui – renka iš lysvių... (svogūnus).
Senelis Feduška klausia: - Surink dar... (petražolės).
Štai žalias riebalas – didelis, lygus... (cukinija).
Dabar eikime į sodą, ten... (vynuogės) jau prinokę.
Labai sultingi ir gražiai užaugo ant... (slyvų) šakų.
Seryozhai ir Marinai renkame... (mandarinus).
Vanyusha ir Katyusha mes surinksime ... (kriaušes) į krepšelį.
Nepamirškime Alenai labai rūgščių... (citrinų).
Įdarui į pyragus dedame... (obuolių).
Tai viskas! Nors buvome pavargę, bet visą derlių nuėmėme!
Didaktinis žaidimas „Didelis - mažas“
Tikslas: mokyti vaikus sudaryti žodžius naudojant mažybines priesagas: agurkas - agurkas, pomidoras - pomidoras...
Didaktinis žaidimas „Įvardink kuo daugiau ženklų“
Tikslas: mokyti vaikus derinti daiktavardžius su būdvardžiais
Morkos (kokios?) - oranžinės, ilgos, saldžios, sveikos, tvirtos
pomidoras (koks?) - raudonas, sultingas, patrauklus, apvalus
Agurkas (koks?) - ovalus, traškus, žalias, ilgas, kvapnus
Didaktinis žaidimas „Mes esame keli burtininkai – buvo vienas, bet yra daug“
Tikslas: mokyti vaikus formuoti daiktavardžių daugiskaitą:
Agurkas - agurkai, obuolys - obuoliai, kriaušė - ..., slyva - ..., persikas - ..., bananas - .... ir kt.
Didaktinis žaidimas „Klausyk mįslės - nupiešk atsakymą“
Sodo lysvėje auga žalios šakos,
Ir ant jų yra raudoni vaikai. (pomidorai)
Nors mane vadina cukrumi, nuo lietaus nesušlapau.
Didelis, apvalus, saldaus skonio, ar žinojote?
Aš... (burokėliai).
Vasarą sode - švieži, žalia,
O žiemą statinėje – geltona, sūru.
Gerai padaryta, atspėk, koks mūsų vardas?.. (Agurkai)
Ką jie iškasė iš žemės,
Kepta, virta?
Ką kepėme pelenuose
Ar jie tave gyrė? (bulvė)
Didaktinis žaidimas „Tęsk frazę“
Citrina rūgšti, o obuolys...... (saldus);
Citrina yra ovali, o obuolys .... (apvalus);
Citrina geltona, o obuolys………(raudonas).
Didaktinis žaidimas „Atspėk pagal aprašymą“
Žalias, traškus, spuoguotas (agurkas)
Raudonas, sultingas, birus (pomidoras)
Trapus, keptas, aromatingas (bulvės)
Baltas, garbanotas, žiedinis kopūstas (kopūstas)
Apvalus, oranžinis, didelis (moliūgas)
Aštrus, vaistinis, žalias (svogūnai)
Didaktinis žaidimas„Kas pasodinta daržovių sodas»
P. z. - mokyti vaikus klasifikuoti daiktus pagal tam tikras savybes (pagal jų augimo vietą, naudojimo būdą, ugdyti mąstymo greitį, klausos dėmesį, kalbos įgūdžius.
Žaidimo taisyklė. Į vairuotojo klausimus reikia atsakyti tik žodžiais. "taip" arba "Ne".
Žaidimo veiksmas. Kas padaro klaidą, duoda baudą, kurią vėliau atgauna.
Judėti žaidimai. Auklėtojas klausia: „Vaikai, žinote, ką jie įkalina daržovių sodas? Pažaiskime šį žaidimas: Įvardinsiu įvairius objektus, ir tave atidžiai klausytis. Jei įvardinčiau, kas pasodinta daržovių sodas, tu atsakyk "taip", jei tada kas sodas neauga, tu sakai "Ne". Kas daro klaidą, tas pralaimi» Auklėtojas. Morkos. Vaikai. Taip! Auklėtojas. Agurkai. Vaikai. Taip! Auklėtojas. Runkeliai. Vaikai. Taip! Auklėtojas. Slyvos. Vaikai. Ne! Jei kas nors skuba ir atsako neteisingai, mokytojas gali pasakyti: „Jei skubėsite, prajuokinsite žmones. Būk dėmesingas!»
Didaktinis žaidimas"Sodininkas".
P. z. - bendrųjų kalbos įgūdžių ugdymas, kalbos ir judesių koordinavimas, smulkiosios motorikos ugdymas, kalbos gramatinės sandaros ugdymas.
Vakar vaikščiojome sode, (Vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis.) Pasodinome serbentus. (Juose vaizduojama kasti duobę ir joje pasodinti krūmą.) Obelis balinome kalkėmis ir kalkais. (Pakelkite dešinę ranką aukštyn ir žemyn.) Sutvarkėme tvorą (Imituokite smūgiavimą plaktuku.) Mes pradėjome kalbėti: - Sakyk, mūsų Sodininke, ką mums duosi kaip atlygį? (Jie stovi veidu ratu, vienas vaikas ateina į centrą.)„Duosiu tau atlygį purpurinėmis slyvomis, medaus kriaušėmis, didžiausiu prinokusiu obuoliu, visą kilogramą vyšnių. Štai ką aš tau duosiu kaip atlygį! (Dėl kiekvieno vaisiaus pavadinimo sulenkite vieną dešinės rankos pirštą.)
Didaktinis žaidimas"Iš kokio medžio yra lapas?"
P.Z. - žinoti medžių lapų formos ir spalvos ypatumus rudenį; gebėti greitai naršyti vietovėje pagal signalą ir rasti tinkamą medį; įvardinti medžius, atpažįstant juos pagal struktūrą, žievę, sėklų liekanas, lapus; įvardykite jų spalvas ir atspalvius.
Didaktinis žaidimas„Rink derlių“
P.Z. - mokėti laikyti daržoves ir vaisius; mokėti pasirinkti konkrečių daržovių ir vaisių laikymo galimybes ir apie tai kalbėti.
Judėti žaidimai. Mokytojas parodo daržovės ar vaisiaus paveikslėlį, o vaikai turi jį derinti su simboliais. pavadinimai: sandėliavimas, konservavimas, džiovinimas, šaldymas, sūdymas ir kt.
Didaktinis žaidimas„Paragauk daržovių“
P.Z. - įtvirtinti žinias apie daržoves, gebėjimą atpažinti daržoves pagal skonį.
Judėti žaidimai. Mokytojas savo lėkštėje turi visas daržoves, o vaikai – lėkštes su įvairiais daržovių gabalėliais. Apžiūrėję lėkštėje esančias daržoves, vaikai iš savo lėkštutės paima gabalėlį bet kokios daržovės, suvalgo ir įvardija daržovę bei jos skonį.
Didaktinis žaidimas„Viršūnės – šaknys“
P.Z. - ugdyti reakcijos į mokytojo klausimą greitį, dėmesį, atmintį; ugdyti susidomėjimą žaidimais, kuriuose vaikai gali parodyti savo žinias.
Judėti žaidimai. Mokytojas patikslina, kad valgomą daržovės šaknį vaikai vadins šaknimis, o valgomuosius vaisius ant stiebo – viršūnėmis. Paaiškina; kad gali atsakyti tik dviem žodžiais: viršūnės ir šaknys. Kas padarys klaidą, sumokės netesybą, kuri pabaigoje žaidimai yra išpirkti. Mokytojas įvardija daržovę, o vaikai greitai atsako, kas joje valgoma – viršūnėlės ar šaknys. Mokytojas perspėja, kad vaikai turėtų būti dėmesingas, nes kai kuriose daržovėse yra tiek. Vaikams, turintiems ODD ir protinio atsilikimo, reikia objektų nuotraukų, kad padėtų.
Didaktinis žaidimas"Rudens mugė"
P.Z. - lavinti kalbą, vaidmenų sąveiką; ugdyti bendravimo kultūrą.
Judėti žaidimai. Mugės organizatorius turėtų pasikalbėti, kokios daržovės ir vaisiai ruošiami žiemai ir kaip. Pardavėjas turi pasiūlyti savo prekes ir jas išleisti, pirkėjas turi įvardyti norimas pirkti prekes ir jų įsigijimo būdą.
Didaktinis žaidimas„Kas gali pavadinti daugiau patiekalų?
P.Z. - ugdyti reakcijos į klausimą greitį, dėmesį; ugdyti ištvermę ir kantrybę.
Judėti žaidimai. Mokytojas įvardija daržovę ar vaisių ir prašo prisiminti, kokį patiekalą iš jų galima paruošti. Tas, kuriam metamas kamuolys, turi įvardyti patiekalą nesikartodamas. Klystantis ar nieko nesakantis vaikas praleidžia žaidimą. Mokytojas gali paruošti patiekalą, o vaikai turi prisiminti jo komponentus ir susitarti, koks bus kiekvienas iš jų. Šeimininkas šaukia, ką nori dėti į keptuvę, o tas, kuris atpažįsta save, šoka į ratą. Kitas pašoka ir paima ankstesnio ranką. Kol visi komponentai yra apskritime, žaidimas tęsiamas. Galite naudoti kaukių dangtelius, medalionus su daržovių ir vaisių atvaizdais.
Didaktinis žaidimas„Kas valgomas žalias ir kas virtas?
P.Z. - ugdyti frazinę kalbą, valingą dėmesį; ugdyti gebėjimą klausytis savo bendražygių, kantriai laukti savo eilės.
Judėti žaidimai. Mokytoja po vieną rodo vaikams daržoves ir klausia, ką galima valgyti žalią, o ko ne. Duoda pavyzdį atsakyti: „Agurką galima valgyti žalią“, "Bulves reikia išvirti". Tada mokytojas siūlo suploti rankomis, jei daržovę galima valgyti žalią, o jei negalima – ramiai sėdėti.
Didaktinis žaidimas„Kas auga sode, daržovių sodas?»
P.Z. - ugdyti gebėjimą greitai veikti pagal signalą; ugdyti sąžiningumą laikantis taisyklių žaidimai.
Judėti žaidimai. Suaugusiojo signalu vaikai pasirenka mažas korteles pagal paveikslėlį ant didelės suaugusiojo kortelės. Laimi tas Kas greičiausiai uždarė visas tuščias langelius ir teisingai pavadino augalus? Mažas korteles vaikai peržiūri iš anksto.
Didaktinis žaidimas„Rasti pagal aprašymą“
P.Z. - lavina atmintį, dėmesį; ugdyti gebėjimą spėliojant nepertraukti savo bendražygių, nešaukti, dėmesingai klausytis mokytojo.
Judėti žaidimai. Mokytojas detaliai aprašo vieną iš pateiktų daržovių ar vaisių (forma, spalva, dydis, spalva, skonis, koks pojūtis, kaip atrodo išorėje ir viduje) ir kviečia vaikus įvardinti bei parodyti. Tada suaugęs užduoda mįsles, vaikai atspėja ir suranda kortelę su paveikslėliu. Aprašomąją istoriją gali parašyti vaikas, o atspėti – suaugęs.
Didaktinis žaidimas„Iš kurios šakos vaikai?
P.Z. - lavinti atmintį, dėmesį, būdvardžių ir skaitvardžių žodyną; ugdyti gebėjimą ramiai reaguoti perduodant kuolą kitiems vaikams.
Judėti žaidimai. Mokytojas užduoda vaikams klausimą: Pavyzdžiui: „Koks yra medžio, ant kurio auga obuoliai, pavadinimas? Vaikai atsako, ieško obuolių tarp įvairių vaisių ir « pakabinti» juos prie medžių šakų. Mokytojas prašo suskaičiuoti obuolius ir atsakyti, kiek jų kabo ant obels. Jei vaikai suklysta vaismedžio pavadinime, tada teisė atspėti perduodama kitiems.
Didaktinis žaidimas"Atspėk"
P.Z. - plėtoti klasifikavimo, dėmesio veikimą; ugdyti gebėjimą dėmesingai klausytis mokytojo nurodymų ir bendražygių atsakymų.
Judėti žaidimai. Mokytojas išdalina visus paveikslėlius žaidėjams ir siūlo vienoje pusėje įdėti paveikslėlius su pieštais vaisiais, o kitoje – paveikslėlius su uogomis. Vaikai turi išvardyti vaisius ir uogas ir pavadinti juos bendru žodžiu.
Mokytojas paskirsto paveikslėlius su nupieštais uogomis, kviečia žaidėjus suskirstyti paveikslėlius su miško ir sodo uogomis į grupes, juos išvardinti ir pavadinti bendriniu žodžiu. Būtina atsižvelgti į tai, kad kai kurios uogos auga ir miške, ir sode.
Mokytojas išdalina paveikslėlius su pieštais vaisiais, kviečia žaidėjus surūšiuoti paveikslėlius su mūsų regiono ir karštų šalių vaisiais į grupes, surašyti, pavadinti bendru žodžiu. .